Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zakaz handlu w niedziele. Kiedy będzie można robić zakupy? Lista niedziel handlowych

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 26 listopada 2017 r. o 18:50 Powrót do artykułu
Osobiście jestem przeciwna zamykaniu sklepów w niedziele, jednak gdyby już się tak stało, to nie widzę powodów, by wszystkie zamykano jednocześnie. Co do galerii handlowych - można ustalić, że w czasie gdy jedne są zamknięte, inne pracują. Pracownicy mieliby swoje wolne dni, a klienci - możliwość pomyszkowania, jeśli nie tu, to tam. Te otwarte mogłyby liczyć na podwójny zysk.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Jest nas w sklepie 7. Szef nas wziął w piątek i powiedział że w związku z dobrą zmianą, od marca jedną musi zwolnić. Miałyśmy same wybrać kogo. Padło na Marysię, ma 2x500+, zasiłek jej będzie przysługiwał...
 Zatrudni Cię z powrotem. Ktoś na fforum DW "wieszczył", że w piątek i w sobotę w handlu będzie "sądny dzień".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No, nie jak to źle, gdy wprowadza się zachodnie standardy życia w Polsce? Najdziwniejsze, że gdy Polacy są na Zachodzie, to cieszy ich zastany stan. Tyle w temacie ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
grzecznie zapraszamy ... napisał:
.....od 6 lat  mam problemy z zatrudnieniem ludzi do pracy i jakoś Tusk z kumplami się tym nie zajmował. Teraz kombinuję z Ukrainkami, ale te tez nie za bardzo garna się do wydajnej pracy. Pozostaje mieć nadzieję, że teraz pojawi się trochę chętnych, jak sklepy pozamykają! Kontrola wysokości bezrobocia jest ważna dla gospodarki. Już dzisiaj mógłbym dać zajecie dla 7 osób na naszej fermie brojlerów i dodatkowe 5 w kurnikach!
 nie po to mam dwa fakultety kończę aby koguty macać czy mają jajka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież Marysia rzuciła robotę jak tylko dostała 2x500+. Napluła prosto w twarz szefowi, bo pomimo pensji jej pierwsse dziecko też się załapało. Ale wy ścieme lemingi tu zapodacie. I będą zwalniać, i biedne studentki nie dorobią... Żadne wasze przepowiednie nie sprawdziły się. Co gorsza, bezrobocie nadal maleje. No, co tu wymyśleć? Może, że PiS wyłączy internet? Ale po akcji Tuska z ACTA i zniesieniem ulgi na internet, to młodzi boją się powrotu PO!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobno walczyliśnmy o wolny handel.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dość euro-wyzysku - nareszcie Niedziela dniem bez niewolniczej pracy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No, a co nie wolno ci handlować w dni robocze? I poducz się historii. Solidarność i TW Bolek postulowali (walczyli) o wolne soboty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Wyjeżdżam stąd. Zrzekam się obywatelstwa (mam drugie). Żegnam.
 Obiecanki - cacanki . . .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZABRONIĆ W NIEDZIELĘ KSIĘCIUNIOM ODPRAWIAĆ I ZBIERAĆ NA TACE ;-) (mówią nie pracować a sami zapi...ją)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać że ten szmatławiec jest nie dość że stronniczy to jeszcze kłamie. Jak redaktorku (Celowo przez małe "c" - bo nie można nazwać go Redaktorem) siejesz stroniiczość na odległość i masz pretensje, że nie można handlować w Niedziele, a sam nie pracujesz w nią to zmień państwo sobie najlepiej na Niemcy (Tam też nie można hadlować w niedziele, a w dodatku są tylko 2 hadlowe na cały rok) zobaczymy co będziesz pisał wtedy. Uważam, ze wolne niedziele od handlu są Fair, bo ludzie, którzy siedzą przy kasach, też chcieli by odpocząć chociaż w Niedziele. Ta ustawa pokazuje szacunek to człowieka, bo wielkie sieci Handlowe robią z nich niewolników, pracując w niedziele za marny grosz. We Francji Hipermarkety mają całkowity zakaz handlu w Niedziele, a tu w Polsce wielka afera że Carefour, Auchan, E.Leclerc nie bedą mogły zarabiać w Niedziele - katastrofa, a we własnym kraju nic nie powiedzą. A wy, miejcie szacunek do innych, a nie tylko Trolujecie i Hejtujecie, bo Pis to a PiS tamto. Każdy chcę mieć chociaż dzień wolny. Wiem napiszecie, że można gdzie indziej się zatrudnic - to się cwaniaku zatrudnij gdzie indziej. Nie każdy ma w życiu łatwo i wiąze koniec z końcem. Tłumaczenie, że n ie masz kiedy zrobić zakupów jest śmieszne bo Hipermarkety są otwartre od 8 do 22 więc wąpie, zę w tym czasie pracujesz. Zawsze zakupy możesz zrobić po pracy albo przed, a jeśli nie masz na nie czasu przed czy po to znaczy, że też jesteś wyzyskiwany orzez swojego pracodawcę, a awanturę siejesz że sklepy będą zamknięte w niedziele. Co do Koscioła to Niedziela raczej jest po to, żeby pójść na Maszęchociaż raz w tygodniu, według KKK, jak się czyjesz chrzescijaninem, jak jesteś niewierzący to się nie udzielaj Trolu - skoro ktos szanuję Twoją wiarę np w komórkę czy nie wiadomo w co, to uszanuj i kogoś wiarę, ze może pójść do Kosćioła w Niedziele, bo będzie miał na to czas teraz. Jestem za tą ustawą, mimo że do PiS mi daleko z poparciem, a pieniaczom radzę się trochę opanować, bo los kiedyś kopnie was w dupę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
No, nie jak to źle, gdy wprowadza się zachodnie standardy życia w Polsce? Najdziwniejsze, że gdy Polacy są na Zachodzie, to cieszy ich zastany stan. Tyle w temacie ;)
 I na zachodzie też ich uchodźcy cieszą... tak jak nas Ukraińcy... walnijcie się w te puste łby, zobaczycie co się będzie działo od marca...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci o chcą robić zakupy w niedzielę wybiorą się do : Szwabii i Żabolandii. "Chyba" tam sklepy są otwarte.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prowadzę własną dzialanosc pracuje praktycznie codziennie (poza niedzielami) między 6 a 21/22 - jakoś znajduje czas żeby zrobić zakupy w tygodniu a nie w niedziele. Myślę że największy problem z zakazem w niedziele mają ludzie którzy siedzą w kapciach przed tv 7 dni w tygodniu i jedyną rozrywka dla nich jest wyjście w niedziele na zakupy, lub spędzenie dnia w galerii. Mam kilkoro znajomych pracujących w marketach typu obi, biedronka, żabka itd nikt nie narzeka na to ze będzie miał dzień wolny :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak szczerze to za cholerę tego nie kumam. Skoro jest zakaz handlu w niedzielę, to czemu - dajmy na to 7 października - można handlować, a 14-ego już nie? Jakaś inna niedziele jest? Jak już zakazujeta to na całego, a nie tak. O co tu k..... chodzi? Ideologia świętowania? Jeśli tak, to wszystkie niedziele wolne od handlu być powinny. A tak mamy część niedziel z handlem, a część bez? Dlaczego tak?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i mamy wlasne prawo szariatu już, nawet muzułmanów nie było trzeba jak się ma własnych religijnych zajobów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Dozwolony będzie też handel dewocjonaliami" To najważniejsze przecież.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję, że niewierzący dadzą przykład i ochoczo pobiegną do pracy we wszystkie niedziele i święta. Wszystkie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I bardzo dobrze z tym zakazem. A gdyby miało być inaczej to urzędy też powinny być otwarte 7 dni w tygodniu i to od 6 do 22.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Komu szkodzi handel w niedzielę? Komu i w czym przeszkadza? Frekwencja w kościołach za mała?!?! Jeżeli pracuję na co dzień do 17 i po powrocie do domu nie mam na nic siły to kiedy mam zrobić zakupy? Tylko sobota, a w niedzielę "won"?! Jeżeli ktoś pracuje w niedziele to ma przecież wolne w innym dniu! Jeżeli komuś przeszkadzają pracujące niedziele to niech szuka innej pracy. Ale uwaga! Call center, stacje paliw, służby mundurowe, ochrona, komunikacja miejska, taksówki itd. itd. nadal będą pracowały w niedziele! A może im też dać wolne, bo dlaczego nie?! Bzdura jakich mało. A ciuchy i tak zacząłem dawno kupować w internecie i niech już tak sobie zostanie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...